no-img
فروشگاه دانشجو، فروش فایل و پروژه

مقاله کامل درباره آندوسکوپی - فروشگاه دانشجو، فروش فایل و پروژه


فروشگاه دانشجو، فروش فایل و پروژه
محصولات ویژه
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

DOC
مقاله کامل درباره آندوسکوپی
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
doc
تیر ۲۲, ۱۳۹۵
42کیلوبایت
15,000 ریال
تعداد صفحات : 100
15,000 ریال – خرید

مقاله کامل درباره آندوسکوپی


بخشی از متن :

کاربردهای تجهیزات آندوسکوپی در پزشکی

آندوسکوپ ها به شکل بسیار گسترده ای در تمامی زمینه های علوم پزشکی کاربرد داشته و امروزه بخصوص در اورولوژی جراحی های نورولوژیک و هیستروسکوپیک قابلیت های زیادی از خود نشان می دهند .

در جراحی های آندوسکوپیک یا همان MIS procedures ( mimimally invasivesurgery) در عین  این که تغییر شکل غیر طبیعی بافت های بدن بسیار کم دیده می  شود ، بهبودی بیمار نیز در مدت زمان کوتاهی نسبت به Open surgicalprocedures صورت می گیرد و از این جهت آندوسکوپی روش بسیار کم ضرر برای بیمار می باشد و آسیب بسیار می باشد و آسیب بسیار کمی متوجه بیمار می باشد .

اطلاعات تشخیصی حاصل بغایت ارزشمند است زیرا به ارائه شواهد روشن و مستقیمی می انجامد ، مثلا زخم های روده ، انسداد ها ، تومورهای خوش خیم و بد خیم ، بیماری های چون سیروز کبدی و غیره و غیره را می توان مستقیما مطالعه کرد همچنین بیوپسی ( نمونه برداری از بافت ) ، استفاده از الکترودهای مخصوص سوزاندن و بند آوردن خونریزی و یا وسایل خارج سازنده برای بیرون آوردن اجسام خارجی از اعمال معمولی در آندوسکوپی به شمار می رود .

در زیر چندین نمونه از کاربردهای تجهیزات آندوسکوپی آورده شده است .

 

تشخیص های فتودینامیک و اتوفلورسانس (PDD,AF)

نور آبی با طراحی ویژه ای در زمینه آندوسکوپی معرفی شده که تصاویر واضح و گویایی را به ویژه در هنگام معاینه  نمایش می دهد و این تکنولوژی به ویژه در هنگام تشخیص زود هنگام تومورهای بدخـیم و متاستـاز آن به بافت های سالم نمود زیادی پیدا می نماید .

استفاده از روش های تشخیص فتودینامیک (PDD) و اتوفلوتورسانس (AF) بر پایه تخیص تومورهای سرطانی در محل هایی از قبیل ضایعات نتوپلاستیک چربی و بافت موکوسی با استفاده از رنگ آمیزی ویژه و ایجاد اختلاف رنگ در دو بافت  سرطانی و سالم صورت می گیرد .

نور و آندوسکوپی

تکنولوژی آندوسکوپی فرصت های جدیدی در زمینه جراحی اعصاب فراهم کرده است . به ویژه در زمینه تشخیص و درمان ضایعات کرانیال داخلی کارهای مهمی صورت گرفته است .

ENT

گستره محصولاتی که در زمینه گوش و حلق و بینی موجود است امروزه به سمت آندوسکوپ و وسایل مربوط به آن در تمامی زمینه های جراحی گوش ، حلق و بینی گسترش پیدا کرده است که شامل بر برونکو ازوفاگوسکوپی ، جراحی گوش حلق و بینی گسترش پیدا کرده است که شامل بر برونکو از فاگوسکوپی ، جراحی بیس (Base) جمجمه ، غده هیپوفیز و اعصاب شنوائی می شود .

جراحی پلاستیک

در حقیقت ، کاربرد تکنیک آندوسکوپ امروزه به صورت یک بخش لاینفک در زمینه جراحی پلاستیک و ترمیمی در آمده است . تکنیک های آندوسکوپی در حال حاضر در تمامی شاخه های جراحی پلاستیک حضور دارد که بخشی از آن ها عبارتند از :

Face – Lifting / Rhinoplasty / Mammaplasty  / Abdominoplasty / Compression Syndrome .

دانش بیهوشی

در شرایطی که لوله گذاری درون نای و برونکوسکوپی که احتیاج به بیهوشی دارد به سختی صورت می گیرد لوله گذاری فایبرسکوپ در دسترس ترین روش و مناسب ترین ایده برای این گونه بیماران می باشد .

مخصوصا در شرایطی که ترکیبی از موارد غیر منتظره و دشوار مانند لوله گذاری و فوریت پزشکی با هم رخ می دهد ، تجهیزات آندوسکوپ های پیشرفته کمک با ارزشی است .موضوعات :
پزشکی , علوم پزشکی

درباره نویسنده

Saber 122 نوشته در فروشگاه دانشجو، فروش فایل و پروژه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیش از ۵۰۰ مقاله ترجمه شده از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷
* ترجمه کاملا حرفه ای
* 500 مقاله در دسته بندی مختلف
* لیست کامل مقالات در فایل ورد
* دسته بندی مقالات بصورت الفبایی
* تضمین محصول فروخته شده
* گارانتی بازگشت وجه
* قیمت به ازای هر مقاله 1000 تومان