no-img
فروشگاه دانشجو، فروش فایل و پروژه

بلندترين ساختار هاي تقويت شده با تركيبات زمين در اروپا - فروشگاه دانشجو، فروش فایل و پروژه


فروشگاه دانشجو، فروش فایل و پروژه
محصولات ویژه
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

DOC
بلندترین ساختار های تقویت شده با ترکیبات زمین در اروپا
امتیاز 3.00 ( 1 رای )
doc
تیر ۲۴, ۱۳۹۵
16کیلوبایت
15,000 ریال
تعداد صفحات : 26
15,000 ریال – خرید

بلندترین ساختار های تقویت شده با ترکیبات زمین در اروپا


بخشی از متن :

مقدمه

در سال ۱۹۹۷ یک اداره مرکزی جدید در Iserlobhm طراحی گردید. ساختار آن بگونه ای بود که دارای یک شیب خاص در جهت شمال بود. محل آن از غرب به خط راه آهن از شمال به جاده ۴۶A منتهی می گردید. تفاوت سطح در مرزهای شمالی و جنوبی ۱۷ متر بود. هدف ساختار حفاظت از ساختمان جدید در برابر شلوغی خیابان ۴۶ A بود در عین حال محل پارک مناسبی را ایجاد می نمود. که در شکل ۱ نشان داده شده است.

زیرنویس شکل ۱ : ساختار طبیعی در بخش شمالی – جنوبی و ایده حاکم بر ساختار

در نتیجه زمینی به مساحت m2 3500 به عنوان محل پارک در جلوی ساختمان تعبیه گردید. یکی از خصوصیات ساختمان به کاربری یک عایق صوتی بود. به این دلیل، خط  در راستای ساختار تقویت شده ثابت بود. خط در پایا دیواره به واسطه و جر و موزهای زمینی ثابت شده بود. این شرایط منجر به تغییر وضعیت ۸۰ درجه ای ساختمان با افزایش ارتفاع m7/16 گردید. طول نهایی این دیواره در طول خط فوقانی به میزان m215 محاسبه گردید. در این راستا یک سری ساختارهای خاص تعبیه گردید. این پروسه به عنوان یک کار جانبی برای ساختمان انجام گردید.

در این ساختار از مواد بتونی با دانه بندی ۳۲/۰ و ۴۵/۰ استفاده گردید.

طرح  و ساختار کامل ساختمان را ارائه می دهد.

۲- طراحی ساختار زمین تقویت شده با استفاده از ترکیبات زمین

۱-۲: روش ساختار

نویسنده این مقاله روش ساختاری را پیشنهاد می نماید که به عنوان زمین تقویت شده با ترکیبات موجود در آن شناخته می شود. روش امکان طراحی ساختار را با توجه به مزیت استفاده از مواد ساختاری بازیافت شده فراهم می نماید. QRE دارای لایه های مختلفی بوده امکان شکل دهی سطح جلویی و خلفی خاک به طور همزمان وجود دارد.

کنترل ویژه فرسایش به واسطه وزش باد

مؤثرترین کنترل در این پروسه استفاده از یک پوشش حفاظتی در طی یک دوره فرسایش بحرانی می باشد. این روند در طی دوره هایی از بادهای با سرعت بالا و خاک خشک اهمیت می یابد. محاسباتی کنترل همانند برداشت محصول – مدیریت فاضلاب کشاورزی روشهای مؤثر مدیریتی در کاهش فرسایش می باشند. اغلب این موارد بسختی سطح را افزایش داده سرعت های باد سطحی را کاهش می دهد. به هر حال ، روشهای جلوگیری باید در دوره های خاصی طراحی گردد.

Croplaud در فرسایش حاصل از باد تحت برخی شرایط خاص مهم می باشد. این روند هنگامی حساس تر می شود که فضولات سوزانده شده و یا جابجا می گردد.

زمینهای کشاورزی به میزان کافی فضولات را ایجاد نمی کنند تا از فرسایش ناشی از باد جلوگیری نماید. علاوه بر این، زمینهای کشاورزی با  بایر در این روند قابل توجه می باشند. اجرای سیستمهای کشاورزی که بیشترین میزان فضولات را به جای می گذارد بهترین عامل حفاظتی خاک می باشد. ساختارهایی که کمترین زیان را به پروسه کشاورزی در این زمینها در جهت تولید فضولات ایجاد نمایند برای حفاظت از پوششهای مذکور ایده آل می باشند در این راه علف کش ها بسیار مفید می باشند. برداشتهای کشاورزی با توجه به حداکثر زمان در نظر گرفته شده بیشترین میزان فضولات را ایجاد می نماید در عین حال دارای پاینین ترین ریسک مالی می باشد. برای مثال گردش کاشت محصول جو (‌در دوره در طی سه سال ) دارای راندمان بیتشر نسبت به گردش کاشت آن در طی ۲ دوره در ۴ سال می باشد. در عین حال فضولات بیشتری تولید شد. رشد آن در جهت افزایش حفاظت در برابر فرسایش باد افزایش می یابد.

وجوه قانونی

قانون کانزاس کنترل فرسایش باد را مد نظر قرار می دهد. اگر خاک  هجوم فرسایش ناشی از باد قرار گیرد و در این راه بدان صدمه وارد شود، در این صورت به سلامت عموم جامعه ضربه وارد می شود و این صدمات باید در اسرع وقت به حداقل رسیده و یا متوقف شود. اگر صاحبان زمین در این پروسه مشارکت ننمایندافراد مسئول در این پروسه مجاز به کنترل فرسایش باد می باشند. آنها می توانند سیستمی را طراحی نمایند که هزینه های کنترل فرسایش را بپردازد. برای ایجاد چنین ساختاری ، می توانند بر تمامی محصولات مالیاتهای خاص را در نظر بگیرند.

همچنین می توانند هزینه های حاصله را با توجه به ارزیابی های خاص پوشش دهند.

ارزیابی خاص در طی یکسال کمتر از ۳ دلار در جریب می باشد. البته چنین هزینه ای برای پوشش دادن هزینه کال کار کافی نمی باشد.

کنترل ویژه :‌

کوددهی

فرسایش باد به واسطه کوددهی به زمین کاهش می یابد در جهت تأثیر مناسب این سیستم،‌حداقل ۵/۱ تا ۲ تن در جریب  ۳ تا ۶ تن در جریب در گندم نیاز است تا نواحی فرسایش را کنترل نماید. فضولات به وسیله دست – پخش ‌یا دیگر تجهیزات مکانیکی قابل انتشار می باشد از یک دیسک در جهت انتشار فضولات و جلوگیری از لرزش بادهای موجود به کار می رود. کود موجود در سیستم ۱۵ تا ۴۵ تن در جریب باشد.

به هر حال کودها برای نواحی کوچک به کار می روند اما به هر حال مؤثرترین روش پیش از شروع حرکت خاک می باشد.

اقدامات ویژه کشاورزی

روشی است که هنگامی مؤثر قلمداد می گردد که به طور کامل انجام شده در این راه از تجهیزات مناسب استفاده شود. هدف این پروسه افزایش سختی سطح و یا تولید کلوخ های مقاوم به فرسایش می باشد. سطح سخت سرعت باد را کاهش می یابد. کلوخ های بزرگتر در برابر حرکت مقاومت کرده در این راه سبب کاهش فرسایش می گردند.

در این راه تجهیزات خاصی در جهت افزایش سختی سطح زمین به کار می رود. در این پروسه باید سرعت و عمق عملکرد باید در نظر گرفته شده سخت ترین سطح با کلوخ های مقاوم ایجاد گردد.

تحقیقات نشان داده است که یک سیستم محدود با پهنای ۲ اینچ ۱ در عمق ۳ تا ۶ اینچ کار می کند و سیستم مقاومتی را در جهت کنترل فرسایش ایجاد می کند. استفاده از یک بلیچه متوسط و با پهنای ۶ اینچ مؤثر می باشد. در این پروسه پوششی وجود نداشته در برخی نواحی پوششی نسبی می باشد اگر شرایط فرسایش ادامه می یابد. یک سیستم ثانویه باید به کار گرفته شود.

فاکتورهای مؤثر سطح تحت پوشش جو را به طول قابل توجهی کاهش نمی دهند. مطالعات در جنوبی غربی کانزاس Manthatta نشان می دهد که با استفاده از یک بیلچه با پهنای ۴ اینچ ،‌علف های هرز در سیستم کاهش یافته و به یک مقیاس ویژه به میزان ۵/۵ می رسد.

موفقیت پوشش های گیاهی به شرایط پوششی – خاک – آب و هوا بستگی دارد.

اگر از روش نواری استفاده شود، نوارها باید به حد کافی نازک باشند. با استفاده از بیلچه های باریک این روش قابل اجرا می باشد. اگر ۵۰ درصد ناحیه نوار سبز می شود. نوارهای حذف شده باید دارای پوشش کامل کشاورزی گردند.

بیلچه های پهن در روش پوشش دهی وسیع به کار می رود فضاهای به وجود آمده بعداً بیل زده شود.

همه عملکرد باید در راستای جلوگیری از صدمات ناشی از باد باشد برای اغلب نواحی  در راستای غربی – شرقی به کار می رود.

بهترین کنترل فرسایش با حداکثر سختی سطح حاصل می گردد. در حالیکه کلوخ های مقاوم بخش وسیعی از سطح را پوشش می دهند. تحقیقات نشان می دهد که سرعت های پایین تر ۲ تا ۳ مقاومترین کلوخها را ایجاد می نماید. به هر حال، سرعت های ۵ تا ۷ mpu بیشترین میزان سختی را ایجاد می نماید. از آنجا که مقاومت کلوخ در سرعت های بالاتر کاهش می یابد تأثیر در سرعت های پایین تر دارای تأثیر طولانی می باشد. بنابراین سرعت های بالاتر در جایی که فرسایش در حال شکل گیری است توصیه می گردد در حالیکه سرعت های پایین تر انتخاب بهتری در این پروسه می باشد.

عمق کش بر پایداری کلوخ ها تأثیر می گذارد اما عمق بهینه به شرایط خاک و فشرده سازی بستگی دارد.

اگر مشکل شدید بوده و سطح تخریب شده باشد. بیلچه با پهنای ۴ تا ۶ ایناچ در فضای ۲۴ تا ۳۰ ایناچ به کار می رود به اندازه کافی کلوخ در جهت کنترل فرسایش تولید می کند عمق عملکرد باید ۴ تا ۶ اینچ باشد.

خاک های شنی نیازمند پوششهای گیاهی مختلفی هستند،‌تأثیر  فرسایش را به نحو مؤثری کنترل نمایند. کلوخ ها در سطح مقادیر به فرسایش در خاک های شنی تشکیل نمی شود. محاسبات خاصی در جهت بررسی سختی سطح و حفاظت مناسب از آن نیاز می باشد.

یک المان ۱۴ اینچی که ۵۰-۴۰ اینچ فضا را پوشش می دهد در جهت ایجاد سختی مناسب سطح مورد نیاز می باشد. اولین مورد باید دارای عمق کمتر از ۵-۴ اینچ باشد.

در ادامه عمق باید بیشتر گردد. لبه ابتدایی به عنوان یک جایگزین در نظر گرفته می شود.

مطالبی پیرامون کشف مؤثر

۱- ارزیابی پروسه با توجه به وزش باد، اعمال اقدامات حفاظتی – جلوگیری از بروز مشکل نسبت به متوقف نمودن – فرسایش پس از شروع آن آسانتر می باشد.

۲- استفاده ترکیبی از تراکتور – ایجاد کندنه عمق پیشنهاد می گردد چرا که این پروسه سخت ترین سطح با توجه به کلوخ های مقاوم ایجاد می نماید.

۳- شروع به جلوگیری از تخریب سیستم توسط خامک، یک ناحیه کانی باید علاوه بر ناحیه تحت درفش باید در نظر گرفته شود.

۴- با توجه به جهت وزش باد باید اقدامات اساسی صورت پذیرد. برای نواحی کشاورزی اسفتاده از الگوهای خاص ضروری می باشد. در این حالت علوفه بیش از حد مورد نظر در میان ردیف های تحت کشت ایجاد می گردد.درباره نویسنده

Saber 122 نوشته در فروشگاه دانشجو، فروش فایل و پروژه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیش از ۵۰۰ مقاله ترجمه شده از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷
* ترجمه کاملا حرفه ای
* 500 مقاله در دسته بندی مختلف
* لیست کامل مقالات در فایل ورد
* دسته بندی مقالات بصورت الفبایی
* تضمین محصول فروخته شده
* گارانتی بازگشت وجه
* قیمت به ازای هر مقاله 1000 تومان